IndeksGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Historia

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar

Liczba postów : 271
Reputation : 11

PisanieTemat: Historia   Czw Sty 31, 2013 8:53 pm

Kill All Remains Agony 4 - story

----------------------------------------------------------------------------
Mamy rok 2146, sto trzydzieści pięć lat po planowanym przez samego Pana Boga końcem świata. Proroctwo częściowo się spełniło, lecz nie za sprawą niejakich „ Jeźdźców Apokalipsy” lecz czegoś gorszego. Ludzi.

W 2012 roku wybuchła wojna w niemal każdym zakątku świata. Nędza i brak środków do życia zmusiła ludzi do posunięć takich jak liczne kradzieże, napady, morderstwa i uprowadzenia. Wszyscy obwiniali za to kraje azjatyckie oraz Wielką Brytanię: za zawyżanie cen swoich towarów jakie były od nich importowane. Jednak oni nie mieli z tym nic wspólnego. Ceny wzrastały, a popyt na towar malał. Nędza szerzyła się. Ludzie zaczęli sięgać po najbardziej radykalne środki szybkiego i opłacalnego zarobku, jednak bardzo niebezpiecznego. Masowo zbierali się oni w laboratorium pewnego zagranicznego naukowca, który dokonywał (oczywiście za ich zgodą) doświadczeń i eksperymentów na ich ludzkim ciele. W 2032 roku, eksperymenty zaczęły przekraczać ludzkie granice, nie były to już badania nad lekami jednak nad czymś, co wkrótce miało zmienić los wszystkich na ziemi. Profesor znajdując odpowiednią pomoc i wsparcie finansowe Węgier był chętny do współpracy.

Niedługo po zawarciu potajemnej umowy z Węgrami, rozbudowano laboratorium. Pięć lat później naukowiec ten dopiął swego - stworzył pierwszą kobietę która posiadała w sobie szkielet robota. Nazwał ją Sophie i bardzo czule opiekował się nią aż do jej przebudzenia. Węgrzy, widząc osiągnięcia naukowca, zafascynowali się jego twórczością. Sophie była pierwszym żyjącym tego typu stworzeniem ludzkim mogącym się w naturalny sposób rozmnażać, pożywiać i myśleć w ten sam sposób jak człowiek. Gdy na świecie zaczął panować chaos, Węgrzy zapragnęli wykorzystać tę okazję dla swoich celów.

Proponując doktorowi dalszą i bardziej owocną współpracę, poprosili by stworzył więcej ludzi typu „Sophie”. On jednak stwierdził, że na niej zakończył swoje badania nad tą rasą w obawie że mógłby się przyczynić dalszej komplikacji wydarzeń. Węgrom nie spodobała się odmowa, więc zaczęli próbować inną metodą niż perswazja ustna.
Na pozór bardzo słabe i niewinne państwo dopięło swego. Nie cały rok później skradli oni wszystkie dokumenty dotyczące badań profesora, a twórca ich został zgładzony. Nikt nie zdawał sobie sprawy co się wydarzy w niedalekiej przyszłości.

W 2085 roku, ludzie już nie pojedynczo, ale masowo byli uprowadzani. Natomiast potem powracali do swoich domostw, nie mając najmniejszego pojęcia co działo się z nimi przez ten czas nieobecności.
Węgry zawarły układ z Japonią dając im część badań i zawierając umowę o współudział w zyskach z rzekomo „nowej technologii dla wojsk węgierskich”. Tak też zyskali poparcie u jednego z bardziej zaawansowanych technologicznie krajów świata.

Później zaczęły powstawać nowe wersje, które umożliwiały odbudowę utraconej kończyny, wzmagając jej zdolności i moc do maksimum. Ludziom wszczepiano sztuczne metalowe ramiona po to, by podnosili ciężary trzydziestokrotnie cięższe od nich samych bądź „sztuczne” części odnóży i ścięgna, aby szybkość przemieszczania zmniejszyła się o połowę prędkości przeciętnego człowieka. Istoty te zaczęły być równie doskonałe co ich pierwowzór sarcos, czasem może nawet i lepsze?
Wszystko szło sprawnie i pozornie niewinnie, nikt nie podejrzewał Węgier o jakąkolwiek dywersję przeciw pozostałym państwom, a ona, niczym plaga, rozszerzała swoje horyzonty coraz to dalej i dalej.

Jednak dotychczasowe osiągnięcia nie wystarczyły im. Apetyt rósł w miarę jedzenia, a państwo zaczęło przeprowadzać kolejne eksperymenty, jednak nie dokończyli ich myśląc, że to absurdalne. Mimo wszytko badania dokończył ktoś inny tworząc w swoim domowym zaciszu mutagen który po wypiciu przez człowieka sprawiał że stawał się on zabójcą doskonałym. Niedługo po tym odkryciu, osób wtajemniczonych w to badanie zrobiło się znacznie więcej. Osoby które zostały poddane temu eksperymentowi, nie powróciły nigdy już do swoich rodzin.
Sophie była pod władzą i niewolą Węgier. Jeszcze słaba, wszystko obserwowała z boku nie pisnąwszy ani słowem. Wciąż kontrolowana komputerowo, nie mogła nic zrobić, jednak Węgry nie wiedziały jednej rzeczy: Sophie miała łącze z wszystkimi jej „dziećmi” jakie oni wytworzyli na przełomie tych lat.

Rok 2100, był tym przełomowym. Świat wyglądał już zupełnie inaczej niż te 80 lat wcześniej. Roślinność była znikoma ,a zwierzęta w większości poginęły trując się pyłami z bomb jakie co rusz wybuchały w kolejnych częściach świata.
Prawdziwa wojna zaczęła się dopiero w 2106 gdy to Węgry stanąwszy na równe nogi oznajmiły wojnę Wielkiej Brytanii . Brytyjczycy nieświadomi zagrożenia, przyjęli ów wojnę z otwartymi ramionami, nie mając nic do stracenia. Bo cóż mogły im zrobić tak małe Węgry? Wtedy to właśnie ujawnili swoją tajną broń. Wyznały całą prawdę jaka tworzyła się na przełomie lat. Ludzie dowiedzieli się kim są i kim muszą być, aby przeżyć. Węgry mogły w jednej chwili opustoszyć ¾ powierzchni świata z ludności za jednym przyciskiem guzika. Warunkiem ich dalszego żywota było służenie Węgrom w wojnie, stosując swoje nadludzkie siły i zdolności jakie otrzymali. Nie mając większego wyboru, tak też uczynili.
Kobiety, dzieci, starsi, młodsi jak jeden mąż, w jedną noc zrównali Wielką Brytanię z ziemią zmuszając tym władze do ucieczki. Nie mieli żadnych szans.

Sophie wszystko to widziała. Profesor nieco ulepszył swoją oblubienicę dając jej zdolność nie tylko łączenia się i komunikowania z wszystkimi jej pokrewnymi, ale również widzenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Pozostawało jednak to w tajemnicy między nią samą, a nie żyjącym już profesorem. Nie była zachwycona tym, co się dzieje. W jej przypadku człowieczeństwo pozostało 50 % na 50 % maszyny i człowieka. Czuła wszystko to, co czuli zakładnicy na polu walki. Czara się przelała. Odłączywszy się od ich głównego komputera (do którego przez cały czas była podłączona) wszczęła bunt w laboratorium. Zaczęła niszczyć wszystko co napotkała, dane, nieukończone eksperymenty oraz próbki.
Węgrzy byli zachwyceni zwycięstwem, a zrozpaczeni komplikacją spraw. Nie podejrzewali, że Sophie dowie się o tym, co działo się na zewnątrz. Ani że będzie zdolna, by się odłączyć od ich komputerowych zabezpieczeń. Gdy opowiedziała im o wszystkim, co potrafi i co może dokonać, Węgrzy zaczęli się poważnie obawiać. Kobieta wyraźnie postawiła warunki.
Zostanie z nimi dając możliwość dalszych badań, pod warunkiem że ograniczą swoje rządy do przeciętnego wojska tak, jak to miały dotychczas wszystkie państwa świata, aby utrzymać choć częściowo wolną wolę ludzi których pokrzywdzili, tym samym brzemieniem które ona zaczęła nosić jako pierwsza.
Węgry stwierdziły, że to niewielki koszt za ich władzę nad światem. Przecież wciąż będą się ich bać, zwłaszcza po tym, co stało się w Wielkiej Brytanii, więc w gruncie rzeczy warunek Sophie zbytnio nie kolidował ich planów. Zgodzili wiec się na te warunki, zamykając kobietę w podziemiach laboratorium tak, aby im nie zbiegła.

W końcu, czas teraźniejszy historii ,czyli 2146 po wszystkich rewolucjach, gdy Węgrzy dopasowali sobie współwładców i sprzymierzeńców, górowali nad całym światem.
Nigdzie nie można było spotkać roślinności, zwierząt również nie było, pożywienie dla większości pół-istot było w postaci modyfikowanej kapsułki żywnościowej, która nie szkodziła metalowemu szkieletowi jakie posiadali. Sarcosy natomiast były zmuszone do przyjmowania specjalnych płynów zwanych czynnikiem „G’’, które umożliwiały dalsze życie tej rasy. Jedynie ocaleni ludzie mogli się rozkoszować na stołówkach zwykłym jedzeniem bądź kapsułkami żywności.
Świat, który uzyskał swoją nabytą doskonałość był skrótem nazywany K.A.R.A co w tłumaczeniu oznaczało wszystko to co panowało na ziemi, z angielskiego: KILL.ALL.REMAINS.AGONY. Akcja natomiast głównie toczyła się w ogromnym mieście „Chrono City” oraz w jego okolicach.
K.A.R.A. niedługo po rzekomym ostoju spraw, podzieliła się na cztery części zwane strefami. Pierwszą strefą był obszar północny który zamieszkali ludzie. Jest to obszar najbardziej rozwinięty technicznie i odrestaurowany. Na południu znajduje się strefa 2, jedna z największych obszarów populacji powojennej na której znajdują się sarcosy (ludzie ze szkieletami robotycznymi), androidy (roboty o ciele człowieka), roboty i wszystkie te rasy które zostały zmechanizowane, potocznie nazywane MECHA.
Trzecia z kolei strefa, znajdująca się na wschodzie K.A.R.A jest najbardziej fascynująca. Zamieszkują ją ludzie, którzy dzięki swoim tajemnym rytuałom zyskali sobie przydomek „Dzieci Nocy”. Obszar ten może się wydawać całkowicie pusty, rozległe bagna są mało przyjazne, jednak nie ma chyba innego miejsca, gdzie życie tętniło by bardziej ... pod ziemią.
Teraz czwarta i ostatnia strefa, nazywana Strefą Zero. Znajdująca się na zachodzie tutejszego świata, najbardziej bezlitosna i okrutna strefa do której mają dostęp wszystkie rasy K.A.R.A. Panujący brak zasad na tym obszarze często zachęca do pakowania się w kłopoty i różnych tego typu machlojek. Tylko na tym terenie dostaniesz towar z przemytu czy tajne informacje którymi szmuglują tutejsi zamieszkujący na stałe - to dość oryginalne i niebezpieczne miejsce.
Tak jak widać K.A.R.A. podzieliła się na cztery części: północną – ludzi, południową-zmechanizowanych, wschodnią-dzieci nocy, zachodnią- strefa zero. Każda z nich jest mimo wszystko równie fascynująca, jak i niebezpieczna.

Technika szła w górę, a Japonia wymyślała co rusz ulepszenia i nowe projekty łączenia robota z człowiekiem, tak też ludzie zaczęli się od siebie różnić technicznie co wcześniej mogło być tylko złudzeniem i absurdem.
Ludzie nauczyli się żyć jakby każdy kolejny dzień miał być tym ostatnim.

----------------------------------------------------------------------------
Story (c) Admin http://kara4.forumpl.net
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Historia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
K.A.R.A. 4 :: «Info o Grze»-
Skocz do: